İçeriğe geç

Eadisyon Sayesinde Artık Alman Usulü Ödeme Sorun Değil

Eadisyon programı Kalabalık aileler, arkadaş grupları ve iş arkadaşları gibi gruplar kafeterya ve restoranlarda hizmet alırken, hesap ödeme noktasında klasik olarak Alman usulü hesap ödemek isteyebilir. Bu sistemde hizmet alınırken, ilk noktadan itibaren restoran pos sistemi sayesinde siparişler, hesaplar ve listeler karışmadan işle yapılabilir. Zira  sayesinde bu sistemlerde adisyon programı eklentisi ile büyük bir rahatlık sağlanmıştır.

Alman usulü ödeme günümüze kadar Türk restoran ve kafeteryalarında işletme sahiplerinin, kasiyerlerin ve garsonların en fazla sıkıntı yaşadığı noktalardan birisidir. Özellikle modern E adisyon sistemleri yerine halen klasik usulde yazılı adisyon kullanan işletmelerde teker teker herkesin yediği ve içtiğinin hesabının yapılması, sonrasında toplanarak eksik bulunup bulunmadığının ortaya çıkarılması uzun bir vakit almaktadır. Yakın geçmişte geliştirilen ağ bağlantısı ile çalışan çevrimiçi cafe adisyon programı dahilinde yer alan adisyon programları ve cihazlarında da bu hesabın yapılması karmaşaya neden olmaktadır.

Günümüze kadar bir sorun olmaya devam eden Alman usulü ödeme sisteminin sıkıntı olmaktan çıkarılması için  cafe adisyon programı ile çözüm sağlanmıştır.  cafe adisyon programı sayesinde Alman usulü ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesi sırasında bir masada 40 farklı müşteri dahi yer alsa, saniyeler içerisinde çözüm elde edilebilir. Bu sayede de hiçbir ödeme sorunu yaşanmadan, müşteriler gayet memnun bir şekilde işletmeden ayrılabilir.

Eadisyon Uygulamasında Alman Usulü İçin Alt Adisyonlar

Restoran programı kullanılırken, bir kalabalık masada sipariş alma sistemi sırasında Alman usulü ödeme hesaba katılarak işlem yapılabilir. Çünkü isteğe bağlı şekilde hesap ödeme sırasında tek bir kişi tarafından hesap ödenmesi gerekiyorsa, kolaylıkla bütün masa hesabı tek bir kişiden veya iki kişiden alabilir. Ancak sonrasında Alman usulü ödeme talep edilirse, sıkıntı yaşamamak için ilk aşamada bulut adisyon içerisinde ayrı alt adisyonlar ile işlem yapılmalıdır.

Alt adisyon, yazılı adisyonlar veya sonradan geliştirilen internet bağlantılı uygulamalarda kullanımı çok zor olan bir sistem olarak görülürdü. Ancak cafe adisyon programı sayesinde örnek olarak 40 kişilik bir restoran masasında veya kafeterya masasında dahi her müşterinin siparişi alt adisyonlar ile ayrı ayrı alınabilir.

Alman Usulü Ödeme İçin Kolaylık

Tam kapsamlı bir örnek dahilinde 8 kişilik bir arkadaş masasında kafeterya hizmeti verilirken,  pos sistemi kullanılarak, öncelikle “A” ismi ile bir masa hesabı ve sonrasında 1-2-3-4-5-6-7-8 şeklinde sıralanacak 8 ayrı alt adisyon oluşturulur. Her alt adisyona bir müşteri tarafından verilmiş tekli siparişlerin her biri dahil edilir. Bu sayede son noktada ödeme yapılırken, restoran e adisyon programı sayesinde sıralı adisyonların her birinin hesabı belli olmakla birlikte istenilen noktada adisyonlar tek bir tıkla birleştirilerek, toplam hesap kolaylıkla alınabilir. Bu sayede de Alman usulü ödeme sisteminde pratik bir çözüm sağlanabilir.

Aslında oluşturulan bu alt adisyonların ayrı bir avantajı daha bulunmaktadır. Çünkü örnek olarak masadaki 8 müşteriden ikisi erken ayrıldığında, bu iki müşterinin hesabı önceden alınabilir ve sonrasında bu alt adisyonlar kapanarak, masa hesabı kalan 6 alt adisyon ile sürdürülebilir. İlerleyen süreçlerde ayrılan misafir sayısı arttıkça, kapanan adisyonlar ile sorunsuz bir şekilde masa hesabı devam ederek, tam profesyonel  cafe restaurant programı ile son noktaya kadar hizmet verilmeye devam edilebilir.

 

“Eadisyon Sayesinde Artık Alman Usulü Ödeme Sorun Değil” hakkında 1 yorum

  1. Geri bildirim: Ürün Kayıplarına Stok Ve Reçetelendirme İle Son

Bir yanıt yazın