İçeriğe geç

Lokanta adisyon sisteminin faydaları

Lokantalarda her geçen gün daha fazla kullanılmaya başlanan adisyon sistemlerinin bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi hem restoran çalışanlarına hem de yöneticilerine büyük kolaylıklar sağlamasıdır. Ayrıca müşteri deneyimlerini ve memnuniyetlerini arttıran bir yanı da vardır. Lokantalarda kullanılan lokanta  adisyon sistemlerinin avantajları oldukça fazladır. Kısaca özetlemek gerekirse şu şekilde sıralanabilir.

  1. Öncelikle adisyon sistemlerinin en büyük avantajı yönetimsel olanlarıdır. Bütün verileri kaybolma ve çalınma tehlikesi olmadan depolayan adisyon sistemleri gerekli olması halinde bütün verilerin raporlanmasını sağlamaktadır. Bu raporlar sayesinde alınacak kararlar daha istikrarlı ve doğru olacaktır.
  2. Yazar kasa poslarla entegre çalışmalarından dolayı da gün sonu işlemlerini yapmak daha hızlı ve pratik olmaktadır. Gün sonu işlemlerine ilave olarak hangi ürünlerin daha fazla satıldığı gibi bilgilerde raporlanabilinir.
  3. Lokantalarda kullanılan adisyon sistemlerinin diğer bir artısı ise Stok durumunun takip edilmesidir. Anlık iletiler ile stoklar rahatlıkla takip edilebilir. Bu sayede stoklarda biten ürünlerin siparişinin alınması önlenir. Ayrıca reçetelerinde girildiği adisyon sistemlerinde stoklarda biten ham maddelerin takipleri de yapılabilir.
  4. Adisyon sistemleri ile masalar ve hesaplar rahatlıkla yönetilir. Masa değiştirme ve birleştirme gibi işlemlerin yapılmasına kolaylık sağlar.
  5. Ayrıca masa hesaplarının bölünerek ödenmesine de olanak sağlayan lokanta adisyon sistemleri ödemeleri nakit, kredi kartı yada ticket gibi seçenekler ile yapılmasına olanak tanır. Hatta sistemde açılacak olan cari hesaplar sayesinde hesaplar borç olarak cari hesaplara aktarılabilir.

“Lokanta adisyon sisteminin faydaları” hakkında 3 yorum

  1. Geri bildirim: Bar Açarken Neye Dikkat Etmeliyiz

  2. Geri bildirim: Sağlıklı Stok Yönetimi İçin Barkodlu Satış Programı

  3. Geri bildirim: Restoran Programı Yeni Nesil Yazar Kasa Pos Cihazı Entegre Hakkında

Bir yanıt yazın